• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Starogardzie Gdańskim uczestniczyliśmy w uroczystościach z okazji 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

Więcej...

Akcja "DZIECI DZIECIOM"

Akcja "DZIECI DZIECIOM"

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie organizowanej przez nas zbiórki charytatywnej "DZIECI DZIECIOM". Mnóstwo słodyczy i ponad 200 par skarpetek już dotarło do podopiecznych, którzy przesyłają z wdzięcznością swój uśmiech.

Więcej...

Dzień Mózgu

GŁÓWKA PRACUJE. Tydzień zmagań i zabawy z okazji Światowego Dnia Mózgu. Zobacz więcej: https://youtu.be/OcPHdcZNihc

Więcej...

Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisank…

Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną

27 marca Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim ogłosiło XX Ogólnopolski Kociewski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Z ogłoszenia wyników wracamy z wyróżnieniem przyznanym uczennicy klasy 2B Emilii Górnej! Gratulujemy!

Więcej...

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-…

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

22 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, pięknie recytując wybrane przez siebie utwory o tematyce wiosennej.

Więcej...

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     Tuż po feriach obchodziliśmy na zajęciach logopedycznych MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, który przypadał w tym roku 21.02.2022r. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie zapoznali się z pułapkami językowymi, uczestniczyli w tworzeniu plakatów z najczęściej popełnianymi błędami językowymi. A pomogły im w tym zabawne rymowanki i wiersze polskich autorów.

     Bo dbać o Język Ojczysty, to nie tylko mówić poprawnie, ale też mądrze. O tym, że słowa mają moc przekonali się uczniowie klas I-III. Po wysłuchaniu bajki terapeutycznej uczestniczyli w pogadance na temat magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, a następnie przedstawiali krótkie scenki oraz przygotowali plakaty z trzema ważnymi wyrazami. I tak wspólnie doszliśmy do wniosku: „Proszę, przepraszam, dziękuję – to nic nie kosztuje! A zdziałać może wiele...

     Działania zostały zorganizowane w ramach projektu związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
 

Dobrze jest mówić mądrze i składnie,
lecz jeszcze lepiej – mądrze i ładnie,
a będziesz mówić naprawdę pięknie,
gdy się codziennych ćwiczeń nie zlękniesz.

A więc recytuj, powtarzaj w kółko,
choćby Ci w męce pot rosił czółko,
bo choć nasz język bywa dość trudny,
jest w swej trudności po prostu cudny!

Niech niczym diament lśni polska mowa,
niech płynnie płyną zdania i słowa,
a my, olśnieni ojczystą mową
zawsze traktujmy ją jak królową!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour