|
Pomoc dla powodzian
Drodzy Rodzice i Uczniowie, z całego serca pragniemy podziękować za Wasze zaangażowanie i wsparcie w naszej akcji pomocy powodzianom. Dzięki Waszej hojności i otwartości na potrzeby innych udało nam się zebrać... Więcej...Dzień Szalonego Ubioru oraz Dzień Dyni
30 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Szalonego Ubioru oraz Dzień Dyni zainicjowane przez Samorząd Uczniowski. Więcej...Klasa 3a w Teatrze Muzycznym w Gdyni
29 października uczniowie klasy 3a mieli okazję odwiedzić Teatr Muzyczny w Gdyni, gdzie obejrzeli mini musical przygodowy zatytułowany „Tylko grzecznie”. Więcej...Klasa 4B w "Kuchni Pana Kleksa…
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4b przygotowali magiczne dania prosto z kuchni pana Kleksa. Więcej..."Dzieciństwo bez przemocy"
Udział w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” to okazja do przypomnienia uczniom jak ważne jest reagowanie w sytuacjach, gdy podejrzewamy, że komuś dzieje się krzywda. Zgłaszanie wszelkich niepokojących sytuacji i szukanie... Więcej...Klasa 3A z wizytą w schronisku dla bezdo…
Z okazji Dnia Kundelka, przypadającego 25 października, klasa 3a wybrała się do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Inicjatorem tej wyprawy była pani Katarzyna Drywa, mama jednego z uczniów. Więcej...Pasowanie na ucznia klas 1
W piątek 18 października szczególne święto mieli uczniowie klas pierwszych, którzy uroczyście zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy radosnej nauki i wielu sukcesów. Więcej...Wycieczka do Orłowa
16 października uczniowie klas 7 wybrali się na lekcje geografii w terenie. Tym razem wybraliśmy się do Gdyni Orłowa. Więcej...W klasach: 6a, 5b i 5c odbyła się żywa l…
Żywa lekcja języka polskiego w klasie 6a w ramach omawiania lektury "Hobbit". Uczniowie przebrali się za popularne postacie z książki: hobbity, elfy, krasnoludy, gobliny, trolle, Beorna, Golluma. Zaprezentowali także scenki... Więcej...Z dumą informujemy, że wybrani nauczycie…
Prestiżowe odznaczenie państwowe, przyznawane jest osobom, które swoją wieloletnią pracą, oddaniem i profesjonalizmem wniosły znaczący wkład w rozwój polskiej edukacji. Więcej... |
Maria Konopnicka
Dnia 7 grudnia 1962 roku szkoła przyjęła imię Marii Konopnickiej - poetki i autorki wielu popularnych utworów literackich.
Maria Konopnicka urodziła się 23 maja 1842 roku w Suwałkach. Maria była jednym z siedmiorga dzieci (5 sióstr i brat) Józefa i Scholastyki Wasiłowskich. W 1849 roku rodzina Wasiłowskich przeprowadziła się do Kalisza. Gdy Maria miała 12 lat zmarła matka, a opieką nad dziećmi zajął się ojciec - doskonały prawnik i miłośnik literatury. Rok 1855 Maria spędziła na znanej pensji warszawskiej PP Sakramentek, gdzie uczyła się z Elizą Orzeszkową. Znajomość ta, odnowiona po latach wyrosła na trwałą przyjaźń. W wieku 20 lat została żoną Jarosława Konopnickiego - urodziła ośmioro dzieci. W latach 1878-1980 przebywała w Warszawie, później przeważnie za granicą. W 1903 roku otrzymała "dar narodu" - posiadłość w Żarnowcu k. Krosna. Maria Konopnicka była pisarką wszechstronną. Posługiwała się pseudonimem Jan Sawa.
Autorka licznych książek dla dzieci. Najbardziej znane utwory to: "O Janku Wędrowniczku", "Na jagody", "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Zmarła 8 października 1910 roku w sanatorium Kisielki we Lwowie i została pochowana na cmentarzu Łyczakowskim.
Fragment szkolnej kroniki. Nadanie naszej szkole im. Marii Konopnickiej. Rok 1962.
Fragment szkolnej kroniki. Opis i wręczenie Sztandaru Szkoły. Rok 1964.