• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Dzień Matki

Dzień Matki

Klasy III oraz klasa IB dla Kochanych Mam:) https://youtube.com/shorts/tRKA9_5WuSA?feature=share

Więcej...

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Pozna…

Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”

https://terazprudnik.pl/2024/05/widza-dalej-i-chca-mocniej/ W dniach 24-26 maja nasze uczennice z klasy 5b Lena Krawczyk i Oliwia Lemka uczestniczyły w Centralnym Zlocie Laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” PTTK.

Więcej...

"Edukacja z wojskiem"

"Edukacja z wojskiem"

„Edukacja z wojskiem” to program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega on na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń...

Więcej...

Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopn…

Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

Dnia 23 maja 2024 r.  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w  Nowej Cerkwi zorganizowała XXIII  edycję Konkursu Recytatorskiego Poezji Marii Konopnickiej.  W konkursie wzięło udział 39 recytatorów z 10 szkół.

Więcej...

Integracyjny piknik ekologiczny

Integracyjny piknik ekologiczny

16 maja odbył się w piknik integracyjny. Podczas trzygodzinnego spotkania nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie ekologiczne oraz wysłuchali piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 5a.

Więcej...

Patroni naszych ulic

Patroni naszych ulic

Uczniowie klas I-VII oraz Świetliki brały udział w projekcie „Patroni naszych ulic”. Zakładał on, że każda klasa zrobi plakat, który będzie doskonałym źródłem informacji na temat ważnych postaci i wydarzeń...

Więcej...

Święto WOT

Święto WOT

10 maja 2024 r. Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje „mundurowe święto”. W tym dniu żołnierze WOT występują w swoim lokalnym środowisku w umundurowaniu polowym, z zachowaniem zasad żołnierskiego zachowania i...

Więcej...

Innowacja kl. 2b

Innowacja kl. 2b

Ostatnie pokazy talentów w klasie 2 B. W drugim semestrze zaprezentowali się: Igor Osowski, który zachęcał nas do zostania molem książkowym. Od najmłodszych lat odwiedza bibliotekę. Dla klasy samodzielnie przygotował quiz...

Więcej...

Poczet sztandarowy reprezentował naszą s…

Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych

W 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych. 

Więcej...

20 lat Polski w Unii Europejskiej

20 lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i  Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej.

Więcej...

Innowacja „Stwórz z niczego coś pięknego”

 

Podsumowanie działań w ramach innowacji pedagogicznej

 

Stwórz z niczego coś pięknego”

 

w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022

 

 

     Innowacja była prowadzona w ramach urozmaicenia zajęć Świetlicy Spcjoterapeutycznej, w każdą środę.

     Podczas zajęć zrealizowano cele główne: wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju osobowości dziecka oraz rozbudzanie i rozwijanie jego wrażliwości estetycznej;rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dziecka oraz rozwoju swobodnej ekspresji plastycznej;rozszerzanie wiedzy oraz wspomaganie dziecka w zakresie intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i artystycznym;poprawa jakości pracy szkoły i uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych.

     Uczniowie bardzo chętnie brali udział w aktywnościach proponowanych przez nauczycielki, a ich plastyczne wytwory sprawiały radość najbliższym dzieci.

     Dzieci poznały różnorodność świata barw oraz różne techniki plastyczne. Malowały jesienne pejzaże, wykonywały zwierzęta z tekturowych rolek ozdabiając je własnoręcznie wyciętymi elementami. Uczniowie, z wykorzystaniem technik mieszanych, tworzyli prace nt. jesiennego sadu oraz drzew występujących w Polsce. Dzieci z pomocą kolorowej kredy tablicowej barwiły sól, z wykorzystaniem kleju i kolorowanek tworzyły z niej solne obrazy. Pracowały techniką wydzieranki, wykonywały jesienne witraże. Włączyły się w charytatywną akcję przygotowania kartek świątecznych. Piekły pierniczki. Lepiły i malowały ozdoby z masy solnej. Powstałe w ten sposób anioły cieszyły oko na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym. Dodatkowo opracowano regulamin zajęć oraz integrowano zespół poprzez zabawę.

     Dzięki działaniom pobudzono zainteresowania plastyczne i techniczne uczniów, zbudowano odwagę do kreatywnej aktywności artystycznej i rozwinięto wrażliwość oraz poczucie estetyki dzieci. Ponadto ujawniono uzdolnienia plastyczne i śmiałość
w prezentowaniu wytworów swojej pracy. Najważniejszym skutkiem działań było poznanie przez dzieci atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz odkrycie możliwości posługiwania się niekonwencjonalnymi materiałami jako środkami wyrazu plastycznego.

Autorki innowacji -
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour