• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Pomimo deszczowej aury, uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny z radością i aktywnie. Były wyjścia do kina, do biblioteki miejskiej, pikniki, gry i zabawy. Witaj Wiosno!

Więcej...

Konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny

GRATULUJEMY!!! Uczniowie naszej szkoły Agata Ćwiklińska, Julian Bober, Dominik Głodek, Kacper Prabucki i Krzysztof Pałkowski z klasy 6A brali udział w ogólnopolskim konkursie informatyczno – matematycznym.

Więcej...

Wiosenny spacer kl.1a

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury klasa 1a wybrała się na spacer, by poszukać pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych...

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowe…

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 21.03.2024

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur przeprowadzonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim

Więcej...

Warsztaty pizzy

Klasa 1a we wtorek wzięła udział w warsztatach pizzy. Każdy miał okazję sam przygotować swoją pizzę oraz ją skosztować. Było przepysznie :)   Obejrzyj relację z wydarzenia: https://youtube.com/shorts/j_hB1-DceBY?feature=share

Więcej...

Innowacja „Stwórz z niczego coś pięknego”

 

Podsumowanie działań w ramach innowacji pedagogicznej

 

Stwórz z niczego coś pięknego”

 

w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022

 

 

     Innowacja była prowadzona w ramach urozmaicenia zajęć Świetlicy Spcjoterapeutycznej, w każdą środę.

     Podczas zajęć zrealizowano cele główne: wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju osobowości dziecka oraz rozbudzanie i rozwijanie jego wrażliwości estetycznej;rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dziecka oraz rozwoju swobodnej ekspresji plastycznej;rozszerzanie wiedzy oraz wspomaganie dziecka w zakresie intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i artystycznym;poprawa jakości pracy szkoły i uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych.

     Uczniowie bardzo chętnie brali udział w aktywnościach proponowanych przez nauczycielki, a ich plastyczne wytwory sprawiały radość najbliższym dzieci.

     Dzieci poznały różnorodność świata barw oraz różne techniki plastyczne. Malowały jesienne pejzaże, wykonywały zwierzęta z tekturowych rolek ozdabiając je własnoręcznie wyciętymi elementami. Uczniowie, z wykorzystaniem technik mieszanych, tworzyli prace nt. jesiennego sadu oraz drzew występujących w Polsce. Dzieci z pomocą kolorowej kredy tablicowej barwiły sól, z wykorzystaniem kleju i kolorowanek tworzyły z niej solne obrazy. Pracowały techniką wydzieranki, wykonywały jesienne witraże. Włączyły się w charytatywną akcję przygotowania kartek świątecznych. Piekły pierniczki. Lepiły i malowały ozdoby z masy solnej. Powstałe w ten sposób anioły cieszyły oko na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym. Dodatkowo opracowano regulamin zajęć oraz integrowano zespół poprzez zabawę.

     Dzięki działaniom pobudzono zainteresowania plastyczne i techniczne uczniów, zbudowano odwagę do kreatywnej aktywności artystycznej i rozwinięto wrażliwość oraz poczucie estetyki dzieci. Ponadto ujawniono uzdolnienia plastyczne i śmiałość
w prezentowaniu wytworów swojej pracy. Najważniejszym skutkiem działań było poznanie przez dzieci atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz odkrycie możliwości posługiwania się niekonwencjonalnymi materiałami jako środkami wyrazu plastycznego.

Autorki innowacji -
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour