• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Góra grosza

Góra grosza

W lutym zorganizowano w naszej szkole zbiórkę pieniędzy „Góra Grosza” na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zbierali wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom z domów dziecka.

Więcej...

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

Konkurs na Kociewską Palmę Wielkanocną

W sobotę w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim przy ul. Traugutta odbył się finał XV edycji konkursu na Kociewską Palmę Wielkanocną. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko piękne, ale...

Więcej...

Tydzień uważności

Tydzień uważności

Pierwszy w naszej szkole Tydzień Uważności już za nami! To był dobry czas, w którym mogliśmy skupić się na relacjach i obserwacji samych siebie. Poznaliśmy znaczenie prawidłowego oddechu oraz nauczyliśmy...

Więcej...

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Równolegle z Tygodniem Uważności, w dniach 18-22 marca w naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Pomimo deszczowej aury, uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny z radością i aktywnie. Były wyjścia do kina, do biblioteki miejskiej, pikniki, gry i zabawy. Witaj Wiosno!

Więcej...

Konkurs informatyczny

Konkurs informatyczny

GRATULUJEMY!!! Uczniowie naszej szkoły Agata Ćwiklińska, Julian Bober, Dominik Głodek, Kacper Prabucki i Krzysztof Pałkowski z klasy 6A brali udział w ogólnopolskim konkursie informatyczno – matematycznym.

Więcej...

Wiosenny spacer kl.1a

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury klasa 1a wybrała się na spacer, by poszukać pierwszych oznak wiosny. I udało się! W okolicznych...

Więcej...

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowe…

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 21.03.2024

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur przeprowadzonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim

Więcej...

Warsztaty pizzy

Klasa 1a we wtorek wzięła udział w warsztatach pizzy. Każdy miał okazję sam przygotować swoją pizzę oraz ją skosztować. Było przepysznie :)   Obejrzyj relację z wydarzenia: https://youtube.com/shorts/j_hB1-DceBY?feature=share

Więcej...

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić w Toruniu, więc wyruszyliśmy już około 6.30. Nasze toruńskie przygody rozpoczęliśmy od Rejsu statkiem po Wiśle i podziwianiu pięknych widoków miasta.

     Kolejny punkt wycieczki był nie lada wyzwaniem, gdyż Krzywa Wieża do dziś jest miejscem, w którym chętni sprawdzają swoją niewinność. Należy stanąć plecami przy murze, wyciągnąć ręce do przodu i spróbować pozostać tak przez chwilę. Okazało się, że liczba osób o „czystym sumieniu” w naszej grupie jest zaskakująco niewielka J Odwiedzając Toruń nie mogło zabraknąć wizyty przy Fontannie z żabkami, Osiołku, piesku Filusiu czy pomniku Mikołaja Kopernika a dla lubiących słodycze zakupów w sklepie z toruńskimi piernikami. Grzechem byłoby nie odwiedzić wspaniałego toruńskiego Planetarium. Seans „Makrokosmos” zachwycił nas efektami i ciekawie opowiedzianą historią wszechświata, a oglądanie rozgwieżdżonego nieba w wygodnych fotelach wprowadziło nas w błogi nastrój.

     Kolejnym etapem naszej podróży była wizyta w miejscu Bunkier 51 i wymarzony przez uczniów paintball laserowy. Bunkier 51 to ponad 550 m² labiryntów w klimacie militarnym. Zestaw, który otrzymuje każdy zawodnik to replika pistoletu maszynowego MP7 sprzężonego z czujnikami trafienia umieszczonymi na głowie (opaska). Zaletą systemu jest to, iż jest bezbolesny, nie brudzi ubrań, nie potrzeba specjalnego ubioru i masek. Podzieleni na drużyny nasi uczniowie mogli się poczuć jak na prawdziwym poligonie. Czy im się podobało? Prośby o pozostanie w Bunkrze 51 przez kolejną godzinę mówiły same za siebie.

     Ostatnim punktem naszej wizyty w Toruniu był Niewidzialny Dom – jedno z najbardziej niezwykłych miejsc , w jakim byliśmy. Niewidzialny Dom jest jedną z 5 atrakcji turystycznych na świecie (o których wiemy), która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Jest jednym z 5 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Toruniu.

     Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem i zwiedzaniem zakątków Starego Miasta. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy Pani Anecie, Pani Basi i Pani Marioli za świetną opiekę nad nami!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour