• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Integracyjny piknik ekologiczny

Integracyjny piknik ekologiczny

16 maja odbył się w piknik integracyjny. Podczas trzygodzinnego spotkania nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie ekologiczne oraz wysłuchali piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 5a.

Więcej...

Patroni naszych ulic

Patroni naszych ulic

Uczniowie klas I-VII oraz Świetliki brały udział w projekcie „Patroni naszych ulic”. Zakładał on, że każda klasa zrobi plakat, który będzie doskonałym źródłem informacji na temat ważnych postaci i wydarzeń...

Więcej...

Poczet sztandarowy reprezentował naszą s…

Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych

W 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych. 

Więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie, pięknym montażem słowno-muzycznym przedstawili historię tego wydarzenia.

Więcej...

VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego…

VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego klas III

W czwartek 25 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00 odbył się VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego klas III. W tym roku zgłosiło się 27 uczestników z okolicznych szkół. Wydarzenie to było...

Więcej...

SPRAWOZDANIE Z XXXVIII REJONOWEGO KON…

SPRAWOZDANIE Z XXXVIII REJONOWEGO  KONKURSU MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW KLAS TRZECICH

SPRAWOZDANIE  Z  XXXVIII  REJONOWEGO   KONKURSU  MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW KLAS  TRZECICH  rok szk. 2023/2024  

Więcej...

Wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkurs…

Wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, Świat, Przyroda"

Uczennice z koła czytelniczo-turystycznego uzyskały wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, Świat, Przyroda" w Koszalinie. W konkursie uczestniczyło 416 autorów prac z całej Polski, z czego...

Więcej...

Sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konk…

Sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym PTTK "Poznajemy Ojcowiznę"

23 kwietnia uczennice z klasy 5b: Lena Krawczyk i Oliwia Lemka odebrały nagrody za zajęcie ex aequo I miejsca w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego...

Więcej...

Rywalizowaliśmy w wojewódzkich eliminacj…

Rywalizowaliśmy w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK w Sopocie

20 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Sadowska, Julia Pawłowicz i Lena Krawczyk rywalizowały w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK w Sopocie. W klasyfikacji drużynowej dziewczynki...

Więcej...

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Dnia 17.04.2024 w PSP6 odbył się TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Starsza grupa w składzie: Kuba Murawski, Julia Pawłowicz, Natalia Sadowska; młodsza grupa w składzie: Aleksander...

Więcej...

Podróż przez kontynenty - „Dzień Azjatycki” w naszej szkole

 14 grudnia uczniowie klas III wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. W ramach szkolnej podróży przez kontynenty dotarli do jej kolejnego przystanku – Azji.

     „Dzień Azjatycki”, bo pod takim hasłem przeprowadzono zajęcia, był okazją do utrwalenia wiedzy o tradycjach oraz kulturze tego kontynentu. 

Rolę przewodniczki pełniła Pani mgr Kornelia Halbe, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która przez rok przebywała w Japonii w ramach finansowanego przez tamtejszy rząd stypendium Monbusho na Uniwersytecie Nagoya. Pracowała, jako wykładowca języka japońskiego w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu oraz jako tłumacz w kilku japońskich firmach.

     Dzięki wspólnym warsztatom uczniowie klas trzecich poznali podstawowe informacje na temat Japonii dotyczące narodowych symboli i strojów oraz pogłębili swoją wiedzę o często występujących tam kataklizmach takich jak trzęsienia ziemi, tsunami czy tajfuny. Podczas spotkania dzieci miały okazję przekonać się jak wygląda życie codzienne Japończyków; dowiedzieć się, dlaczego śpią na podłodze oraz jak w Japonii wyglądają poszczególne pory roku. Nieco później przyszła pora na część praktyczną zajęć. Uczniowie próbowali swoich sił w jedzeniu pałeczkami, poznawali język japoński poprzez naukę kilku najpopularniejszych zwrotów, pierwszy raz zetknęli się także z trzema tradycyjnymi japońskimi alfabetami i znakami Kanji. Kolejnym wyzwaniem dla trzecioklasistów była próba odróżnienia języka kraju kwitnącej wiśni od języka chińskiego. Na koniec dzieci mogły dowiedzieć się, czym szkoła, do której uczęszczają ich rówieśnicy z Japonii różni się od tej, w której uczą się oni sami.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour