• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Integracyjny piknik ekologiczny

Integracyjny piknik ekologiczny

16 maja odbył się w piknik integracyjny. Podczas trzygodzinnego spotkania nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie ekologiczne oraz wysłuchali piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 5a.

Więcej...

Patroni naszych ulic

Patroni naszych ulic

Uczniowie klas I-VII oraz Świetliki brały udział w projekcie „Patroni naszych ulic”. Zakładał on, że każda klasa zrobi plakat, który będzie doskonałym źródłem informacji na temat ważnych postaci i wydarzeń...

Więcej...

Poczet sztandarowy reprezentował naszą s…

Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych

W 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych. 

Więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie, pięknym montażem słowno-muzycznym przedstawili historię tego wydarzenia.

Więcej...

VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego…

VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego klas III

W czwartek 25 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00 odbył się VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego klas III. W tym roku zgłosiło się 27 uczestników z okolicznych szkół. Wydarzenie to było...

Więcej...

SPRAWOZDANIE Z XXXVIII REJONOWEGO KON…

SPRAWOZDANIE Z XXXVIII REJONOWEGO  KONKURSU MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW KLAS TRZECICH

SPRAWOZDANIE  Z  XXXVIII  REJONOWEGO   KONKURSU  MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW KLAS  TRZECICH  rok szk. 2023/2024  

Więcej...

Wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkurs…

Wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, Świat, Przyroda"

Uczennice z koła czytelniczo-turystycznego uzyskały wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, Świat, Przyroda" w Koszalinie. W konkursie uczestniczyło 416 autorów prac z całej Polski, z czego...

Więcej...

Sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konk…

Sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym PTTK "Poznajemy Ojcowiznę"

23 kwietnia uczennice z klasy 5b: Lena Krawczyk i Oliwia Lemka odebrały nagrody za zajęcie ex aequo I miejsca w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego...

Więcej...

Rywalizowaliśmy w wojewódzkich eliminacj…

Rywalizowaliśmy w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK w Sopocie

20 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Sadowska, Julia Pawłowicz i Lena Krawczyk rywalizowały w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK w Sopocie. W klasyfikacji drużynowej dziewczynki...

Więcej...

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Dnia 17.04.2024 w PSP6 odbył się TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Starsza grupa w składzie: Kuba Murawski, Julia Pawłowicz, Natalia Sadowska; młodsza grupa w składzie: Aleksander...

Więcej...

Wszyscy Święci balują w…

 

  Wszyscy Święci balują w… Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gdańskim. 

 

     W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych szkoła przy współpracy z Parafią Św. Katarzyny zorganizowała bal Wszystkich Świętych. 

Choć ponury listopad zagląda przez okna, to „dwójeczka” tętni radością i życiem. Uczniowie przebrali się za swoich świętych patronów i postaci biblijne. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów oraz wyboru króla 
i królowej balu.

 - W klasach I-III Królową Balu została Nadia Ila, która przybliżyła nam postać św. Agaty, 
a Królem Balu został Artur Kresiński, który przypomniał nam postać naszego wielkiego rodaka - Jana Pawła II.

- W klasach IV-VI Król i Królowa Balu, to postaci biblijne. Aleksandra Zielińska zaprezentowała nam postać Matki Jezusa - Marii, a Wiktor Brągoszewski wcielił się w postać Mojżesza. 

     Bal był inicjatywą księdza uczącego w naszej szkole oraz kilku nauczycielek. Ksiądz Lesław wraz z innymi księżmi z Parafii św Katarzyny, w zeszłym roku zorganizował podobny bal dla parafian. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, więc w tym roku nasza szkoła włączyła swoich uczniów do zabawy.

     Postaci biblijne i święci są dla wszystkich przykładem i wzorem do naśladowania, wezwaniem do czynienia dobra. Święci mimo różnych trudności życiowych są osobami niezwykle optymistycznymi i radosnymi. Bal Wszystkich Świętych, to ogromny przypływ radości i miłości. Ponadto ta nowa forma zabawy pobudza kreatywność dzieci i zachęca do poszerzania wiedzy na temat swoich patronów.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour