|
Egzamin na kartę rowerową
![]() 17 czerwca 2025 r. uczniowie naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin na kartę rowerową. Zanim jednak przystąpili do egzaminu praktycznego, wykazali się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego zdając test wiedzy. Więcej...Spotkanie z policją
![]() 10 czerwca szkołę odwiedziła asp. szt. Karolina Przybyłowicz. W spotkaniu wzięły udział klasy IIII, IV, V i VIA. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w tym zagrożenia i konsekwencje stosowania... Więcej...Drugi semestr pełen naukowych czarów!
![]() W klasie trzeciej od stycznia znów co miesiąc zamienialiśmy się w małych naukowców. Nowy semestr zaczęliśmy z... pędem! Nasz balon – nadmuchany własnymi siłami i wypuszczony – pokazał, co to znaczy... Więcej...Klasy 4a i 4b na biwaku w Borzechowie
![]() W dniach 5 i 6 czerwca 2025 r. klasy 4a i 4b wzięły udział w biwaku w Borzechowie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą w licznych... Więcej...Klasy I w Zagrodzie Kociewskiej
![]() 3 czerwca uczniowie klas I wzięli udział w wycieczce do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Dzieci miały możliwość obcowania z naturą, karmienia zwierząt gospodarskich, zabawy na świeżym powietrzu. Więcej...Dzień Dziecka w Środowiskowym Domu Pomoc…
![]() Klasy 4a i 4b wzięły udział w uroczystych obchodach Dnia Dziecka w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Więcej...Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ''…
![]() Wiosna to pora roku, która inspiruje do twórczości plastycznej. Wszystko staje się kolorowe i pachnące. W tegorocznym wiosennym konkursie plastycznym pt. „WIOSENNY PEJZAŻ NA KOCIEWIU‘’ zorganizowanym przez wychowawców świetlicy wzięło udział... Więcej... |
Dnia 27 marca 2014roku w szkole odbył się niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przybliżyła uczniom klas O-III brzmienie instrumentów dętych drewnianych-flet poprzeczny i tuby oraz zapoznała z budową tychże instrumentów.
Co należy wiedzieć o flecie poprzecznym? Flet poprzeczny - wysokobrzmiący instrument muzyczny z rodziny dętych drewnianych. Pomimo tego, że współcześnie wykonywany był z metalu, ze względów historycznych zaliczamy go do grupy instrumentów dętych drewnianych, ponieważ w przeszłości wykonywany był prawie wyłącznie z drewna. Na korpusie instrumentu znajdują się otwory, które przykrywane są systemem dźwigni i klap, dzięki którym możliwe jest wydobywanie dźwięków o różnej wysokości.
Tuba - najniżej brzmiący i największy instrument dęty blaszany. Ma kształt owalny, a tworzy go długa, metalowa rura zwinięta wielokrotnie w pętlę. U wylotu znajduje się czara głosowa. Dźwięk wydobywa się przez wydmuchiwanie powietrza do ustnika. Wysokość dźwięku regulowana jest przyciskami, które nazywają się wentylami. Tuba znalazła zastosowanie w orkiestrach symfonicznych i orkiestrach dętych.
Dzieci poznały także charakterystyczne tańce ludowe: polkę i walca.
Polka - wirowy taniec czeskiego pochodzenia, w tempie szybkim i metrum 2/4 (liczone na 2)
Walc - niemiecki taniec wirowy w tempie umiarkowanym, metrum 3/4 (liczone na 3)
W bardzo ciekawy, humorystyczny sposób zostali uczniowie wprowadzeni w tajniki pojęć muzycznych. W rolę dyrygenta, dwóch Michałów, kompozytora, wcielili się z wielkim entuzjazmem uczniowie naszej szkoły. Całości przygrywał zespół Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs z wiadomości przekazywanych podczas jego trwania. Uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami książkowymi. Koncert wszystkim bardzo się podobał.