• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Integracyjny piknik ekologiczny

Integracyjny piknik ekologiczny

16 maja odbył się w piknik integracyjny. Podczas trzygodzinnego spotkania nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie ekologiczne oraz wysłuchali piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 5a.

Więcej...

Patroni naszych ulic

Patroni naszych ulic

Uczniowie klas I-VII oraz Świetliki brały udział w projekcie „Patroni naszych ulic”. Zakładał on, że każda klasa zrobi plakat, który będzie doskonałym źródłem informacji na temat ważnych postaci i wydarzeń...

Więcej...

Innowacja kl. 2b

Innowacja kl. 2b

Ostatnie pokazy talentów w klasie 2 B. W drugim semestrze zaprezentowali się: Igor Osowski, który zachęcał nas do zostania molem książkowym. Od najmłodszych lat odwiedza bibliotekę. Dla klasy samodzielnie przygotował quiz...

Więcej...

Poczet sztandarowy reprezentował naszą s…

Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych

W 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości patriotycznych. 

Więcej...

20 lat Polski w Unii Europejskiej

20 lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i  Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej.

Więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie, pięknym montażem słowno-muzycznym przedstawili historię tego wydarzenia.

Więcej...

VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego…

VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego klas III

W czwartek 25 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00 odbył się VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego klas III. W tym roku zgłosiło się 27 uczestników z okolicznych szkół. Wydarzenie to było...

Więcej...

SPRAWOZDANIE Z XXXVIII REJONOWEGO KON…

SPRAWOZDANIE Z XXXVIII REJONOWEGO  KONKURSU MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW KLAS TRZECICH

SPRAWOZDANIE  Z  XXXVIII  REJONOWEGO   KONKURSU  MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW KLAS  TRZECICH  rok szk. 2023/2024  

Więcej...

Wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkurs…

Wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, Świat, Przyroda"

Uczennice z koła czytelniczo-turystycznego uzyskały wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży "Człowiek, Świat, Przyroda" w Koszalinie. W konkursie uczestniczyło 416 autorów prac z całej Polski, z czego...

Więcej...

Sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konk…

Sukces w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym PTTK "Poznajemy Ojcowiznę"

23 kwietnia uczennice z klasy 5b: Lena Krawczyk i Oliwia Lemka odebrały nagrody za zajęcie ex aequo I miejsca w kategorii prac indywidualnych szkół podstawowych w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego...

Więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

 

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny w kolorowych, śmiesznych strojach. Cała społeczność szkolna wyglądała zupełnie inaczej niż na co dzień.  Spotkanie na auli szkolnej Samorząd Szkolny rozpoczął od odczytania listu od Wiosny:

 Drogie dzieci !

     Nie mogę już się doczekać spotkania z Wami. Chcę przylecieć z ptakami i okryć ziemię zielenią i kolorowym kwieciem. Niestety „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywałam podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy udowodnicie, że jesteście gotowi na moje przyjście. Do wykonania czekają na Was zadania – wiosenny pokaz mody oraz wiosenny teleturniej wiedzy o waszej szkole. Jeśli sprawnie, dokładnie i poprawnie poradzicie sobie z nimi – na pewno się spotkamy.

     Życzę powodzenia.

            Wiosna

 

     Nasi uczniowie z wielką ochotą przystąpili do realizacji zadań. Zabrzmiała muzyka, scena wypełniła się modelami i modelkami w dość nietypowych strojach. Propozycje były przeróżne, na scenie pojawili się między innymi Czerwony Kapturek, Mariolka czy Żwirek i Muchomorek oczywiście w wersjach znacznie nowocześniejszych niż te już nam znane. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia i postanowiło nagrodzić wszystkie szalone, wiosenne przebrania. Kolejnym punktem programu był wiosenny teleturniej wiedzy o naszej szkole. Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące naszej dwójki. Pytania były przeróżne, począwszy od imienia i nazwiska przewodniczącego samorządu po imię chorego pieska, dla którego zbieraliśmy pieniądze. Odpowiedzi były często dość zaskakujące i śmieszne, ale w sumie przecież chodziło o to, by ten dzień był inny, śmieszny.  Prawdziwą niespodzianką okazało się jednak ostatnie zadanie teleturnieju – puzzle ze zdjęciami wychowawców. Nasi uczniowie od razu rozpoznali swoich ulubionych nauczycieli i bez większych problemów ułożyli obrazki. Na zakończenie wręczono dyplomy i raz na zawsze pożegnano zimę !!! Wiosno przybywaj !!!

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour