• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Wycieczka do Torunia klasy 8b

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić...

Więcej...

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkieg…

Barbara Warembier Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

     Miło nam poinformować społeczność szkolną, iż uczennica klasy 8b Basia Warembier zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Basia musiała zmierzyć się z najlepszymi uczniami  w naszym województwie,...

Więcej...

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do …

Wprowadzenie uczniów klas pierwszych do biblioteki

     Wprowadzenie do biblioteki klasy Ic.  Dzieci dowiedziały się co kryją biblioteczne półki i jakie zasady obowiązują w bibliotece szkolnej. Chętni wypożyczyli też swoje pierwsze książki z naszej biblioteki.  ...

Więcej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czy…

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

     W dniach 22,24 i 26 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy małe święto. Przybyli do nas uczniowie pierwszych klas, przebrani za bohaterów książek na Pasowanie na czytelnika. W swoich...

Więcej...

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Zwycięzcy konkursów walentynkowych

Szkolne Walentynki… Nasz Walenty nie próżnuje,do zabawy Cię potrzebuje!Szukaj w szkole dużej skrzynki z serduszkamii wrzuć do niej kartkę z życzeniami.Skrzynka czeka na kartki tylko do środy,więc nie zwlekaj i do...

Więcej...

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umy…

Konkurs plastyczny „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”

     We wrześniu i październiku 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym ogłoszonym w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”. Na lekcjach plastyki pod czujnym...

Więcej...

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pier…

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych

     13 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. W tym dniu uczniowie klasy 1A, 1B i 1C stali się pełnoprawnymi uczniami naszej...

Więcej...

Wycieczka do Torunia klasy 8b

     18 czerwca 2021 roku klasa 8b wraz ze swoją wychowawczynią Anią Górną wybrała się do pięknego miasta wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika - Torunia. Chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzić w Toruniu, więc wyruszyliśmy już około 6.30. Nasze toruńskie przygody rozpoczęliśmy od Rejsu statkiem po Wiśle i podziwianiu pięknych widoków miasta.

     Kolejny punkt wycieczki był nie lada wyzwaniem, gdyż Krzywa Wieża do dziś jest miejscem, w którym chętni sprawdzają swoją niewinność. Należy stanąć plecami przy murze, wyciągnąć ręce do przodu i spróbować pozostać tak przez chwilę. Okazało się, że liczba osób o „czystym sumieniu” w naszej grupie jest zaskakująco niewielka J Odwiedzając Toruń nie mogło zabraknąć wizyty przy Fontannie z żabkami, Osiołku, piesku Filusiu czy pomniku Mikołaja Kopernika a dla lubiących słodycze zakupów w sklepie z toruńskimi piernikami. Grzechem byłoby nie odwiedzić wspaniałego toruńskiego Planetarium. Seans „Makrokosmos” zachwycił nas efektami i ciekawie opowiedzianą historią wszechświata, a oglądanie rozgwieżdżonego nieba w wygodnych fotelach wprowadziło nas w błogi nastrój.

     Kolejnym etapem naszej podróży była wizyta w miejscu Bunkier 51 i wymarzony przez uczniów paintball laserowy. Bunkier 51 to ponad 550 m² labiryntów w klimacie militarnym. Zestaw, który otrzymuje każdy zawodnik to replika pistoletu maszynowego MP7 sprzężonego z czujnikami trafienia umieszczonymi na głowie (opaska). Zaletą systemu jest to, iż jest bezbolesny, nie brudzi ubrań, nie potrzeba specjalnego ubioru i masek. Podzieleni na drużyny nasi uczniowie mogli się poczuć jak na prawdziwym poligonie. Czy im się podobało? Prośby o pozostanie w Bunkrze 51 przez kolejną godzinę mówiły same za siebie.

     Ostatnim punktem naszej wizyty w Toruniu był Niewidzialny Dom – jedno z najbardziej niezwykłych miejsc , w jakim byliśmy. Niewidzialny Dom jest jedną z 5 atrakcji turystycznych na świecie (o których wiemy), która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Jest jednym z 5 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Toruniu.

     Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem i zwiedzaniem zakątków Starego Miasta. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy Pani Anecie, Pani Basi i Pani Marioli za świetną opiekę nad nami!

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour