• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu…

Sprawozdanie z Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

       Dnia 17 marca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest...

Więcej...

Warsztaty czytelnicze „Książka moim przy…

Warsztaty czytelnicze „Książka moim przyjacielem”

     W dniach 7 i 8 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „Książka moim przyjacielem”. Dzieci poznały wszystkie...

Więcej...

XXI Konkurs Recytatorski Poezji Marii Ko…

XXI Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

     31 maja nasi uczniowie brali udział w XXI Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwii. Dwoje uczniów otrzymało nagrody: Dawid Szwarc z kl. 1 a zajął 2...

Więcej...

Podsumowanie działań związanych z patron…

Podsumowanie działań związanych z patronem szkoły – „Majówka z Konopnicką”

     Dnia 27 maja 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się podsumowanie działań związanych z patronem szkoły – „Majówka z Konopnicką”.

Więcej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech

     Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech. Uczniowie klas 7 i 8 musieli wykazać się znajomością geografii, kultury i...

Więcej...

Lekcja pro-live

Lekcja pro-live

     12 maja w naszej szkole gościła pani Marta Wielgosz z Fundacji Małych Stópek, która przeprowadziła zajęcia pro-life w klasie VII c.

Więcej...

Klasa II A na wycieczce do Komendy Powia…

Klasa II A na wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim

     W dniu 5 maja uczniowie klasy II A uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.     Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z...

Więcej...

Akademia z okazji święta Konstytucji

Akademia z okazji święta Konstytucji

     W naszej szkole w dniu 5 maja 2022 r. odbył się apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja na auli szkolnej. Obchody uroczystości rozpoczęły się od występu klasy...

Więcej...

Obejrzeliśmy spektakl "Nasz Mikołaj…

Obejrzeliśmy spektakl "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu"

     29 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl "Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu", który został przedstawiony w kinie "Sokół" przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Więcej...

Najlepszy Absolwent 2019/2020

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał

coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”

 – Vernon Howard


     Najlepszym absolwentem naszej szkoły został uczeń klasy VIII c – Szymon Pyrzyński.

     Szymon podczas wszystkich lat  nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły.

     Prezentuje  wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, nigdy nie ulega szkodliwym wpływom i nałogom. Reprezentował klasę, szkołę w konkursach, aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz szkoły, klasy, miasta, środowiska-godnie reprezentował szkołę na zewnątrz.

     Zawsze służy pomocą kolegom, szanuje  poglądy innych, dba o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób. Godnie, kulturalnie zachowuje  się w szkole i poza nią, okazuje szacunek innym osobom. Regularnie uczęszcza do szkoły, nie spóźnia się na zajęcia.

     Szymon przykładnie spełnia wszystkie obowiązki szkolne, samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Jest  dociekliwy i ciekawy świata, zadaje wiele nurtujących go pytań. Interesuje  się nowinkami technicznymi i odkryciami naukowymi. Sam wielokrotnie okazywał zainteresowanie tematyką wykraczającą poza podstawę programową, wynikająca z jego poszukiwań i przemyśleń. Jest cierpliwy i wyrozumiały, chętnie pomaga swoim kolegom, tłumacząc im zawiłości przedmiotów ścisłych jak i humanistycznych.

     Szanuje  i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, przejawia troskę o mienie szkoły, własność społeczną, indywidualną. Zawsze punktualny i zdyscyplinowany, o wysokiej kulturze osobistej, odpowiedzialny za powierzone obowiązki. Jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych. Szymon  stał się wzorem do naśladowania.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour