• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

12 stycznia uczniowie klas V-VII uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską. Tematem spotkania była odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących ustaw, rola szkoły i rodziny w budowaniu bezpiecznego otoczenia...

Więcej...

Zbiórka "Dla Olusia"

Zbiórka "Dla Olusia"

Kochani Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły! Kolejny raz pokazaliśmy, że razem możemy zdziałać dużo więcej niż w pojedynkę.

Więcej...

Lekcje gotowania

Lekcje gotowania

9 grudnia na zajęciach koła czytelniczo-turystycznego uczennice przygotowywały potrawy turystyczno-świąteczne. Dzieci uczyły się czytania przepisów kulinarnych, organizacji pracy, nakrywania stołu i oczywiście przyrządzania samych potraw.

Więcej...

Nagrody w konkursach

Nagrody w konkursach

6 grudnia uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w wyjściu do kina "Sokół", gdzie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie XV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mikołaj moich marzeń". Uczeń kl.IIa – Adrian Groszkowski...

Więcej...

„Mikołajki na sportowo”

„Mikołajki na sportowo”

6 grudnia to jeden z magicznych, grudniowych dni… Mimo zimna za oknami, ten miesiąc kojarzy się z ciepłem i serdecznością. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy wyjątkowo.

Więcej...

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęc…

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach nt. lektury "Ania z Zielonego Wzgórza"

W dniach 21-25 listopada uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach nt. lektury "Ania z Zielonego Wzgórza", przeprowadzonych przez Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Więcej...

Starogardzki Quest Staromiejski

Starogardzki Quest Staromiejski

24 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Starogardzki Quest Staromiejski , w którym poprzez edukacyjną grę terenową poznali historię naszego miasta.

Więcej...

InO manewry szkoleniowe

     Imprezy na Orientację są dyscypliną orientacji sportowej lub turystyki kwalifikowanej. Są też formą aktywnego wypoczynku, realizacji turystycznych i sportowych ambicji, stanowią atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Uczą i rozwijają one zdolności orientacji w terenie, umiejętności czytania mapy i posługiwania się kompasem, określania w różny sposób swego położenia na mapie i w terenie itp.

     Uczestnicy zawodów rozwijają cechy charakteru przydatne w życiu społecznym. Indywidualny lub w niewielkim patrolu marsz po często nieznanym terenie kształtuje samodzielność, odwagę i rozwagę, spostrzegawczość, kreatywność, spryt, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, podejmowania szybkich i trafnych decyzji na podstawie ograniczonej liczby danych, wyboru właściwej taktyki działania, współpracy z partnerem oraz radzenia sobie ze stresem. Start w zawodach, kontakt z innymi zawodnikami kształtują postawę fair – staranie o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz niepisanych zasad sportowej rywalizacji.

     Imprezy na Orientację są różne, najbardziej popularne to Marsze na Orientację (MnO) i Biegi na Orientację
(BnO). W Biegach na Orientację liczy się głównie czas pokonania trasy. Punkty do odnalezienia są stosunkowo łatwe. W marszach priorytetowa jest dokładność orientowania się w terenie, choć trasę należy przebyć w określonym czasie, który jest tak wyliczony, by można było ją pokonać w tempie marszowym, bez biegania. Bieg na orientację zazwyczaj rozgrywany jest w lesie, czasami w parku lub na osiedlu. To świetna okazja by młodzież obcowała z naturą, poznając jej różne aspekty i ucząc się doceniać jej piękno. Dodatkowo orientaliści od początku uczą się, że nie ma złej pogody do biegania. Upał, czy mróz, deszcz, śnieg, grad – bez znaczenia. Różnorodne warunki pogodowe sprawiają, że dzieci i młodzież uczą się do nich dostosowywać. Bieg na orientację wywodzi się z krajów skandynawskich. Na początku (koniec XIX wieku) był praktykowany tylko w wojsku, jako sprawdzian umiejętności orientacji i poruszania się w obcym terenie. Uczniowie naszej szkoły jako jedyni ze szkół podstawowych w mieście regularnie kształtują swoje umiejętności w terenie i uczestniczą w tej dyscyplinie sportowej i turystycznej zarazem.

     Koło turystyczne tym razem odbywało manewry szkoleniowe w Siwiałce w dniach 17-18 listopada w warunkach nocnych i dziennych. Uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością współpracy, odwagi i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla zainteresowanych polecamy artykuły: https://treningbiegacza.pl/biegaj-i-mysl-biegi-na-orientacje-bno-cos-wiecej-n iz-samo-bieganie
http://madrzy-rodzice.pl/2015/06/bieg-na-orientacje/
http://www.magazynbieganie.pl/bieg-na-orientacje-szybka-lamiglowka/

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour