• 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 8
 • 8
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

12 stycznia uczniowie klas V-VII uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską. Tematem spotkania była odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących ustaw, rola szkoły i rodziny w budowaniu bezpiecznego otoczenia...

Więcej...

Zbiórka "Dla Olusia"

Zbiórka "Dla Olusia"

Kochani Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły! Kolejny raz pokazaliśmy, że razem możemy zdziałać dużo więcej niż w pojedynkę.

Więcej...

Lekcje gotowania

Lekcje gotowania

9 grudnia na zajęciach koła czytelniczo-turystycznego uczennice przygotowywały potrawy turystyczno-świąteczne. Dzieci uczyły się czytania przepisów kulinarnych, organizacji pracy, nakrywania stołu i oczywiście przyrządzania samych potraw.

Więcej...

Nagrody w konkursach

Nagrody w konkursach

6 grudnia uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w wyjściu do kina "Sokół", gdzie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie XV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mikołaj moich marzeń". Uczeń kl.IIa – Adrian Groszkowski...

Więcej...

„Mikołajki na sportowo”

„Mikołajki na sportowo”

6 grudnia to jeden z magicznych, grudniowych dni… Mimo zimna za oknami, ten miesiąc kojarzy się z ciepłem i serdecznością. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy wyjątkowo.

Więcej...

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęc…

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach nt. lektury "Ania z Zielonego Wzgórza"

W dniach 21-25 listopada uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach nt. lektury "Ania z Zielonego Wzgórza", przeprowadzonych przez Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Więcej...

Starogardzki Quest Staromiejski

Starogardzki Quest Staromiejski

24 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Starogardzki Quest Staromiejski , w którym poprzez edukacyjną grę terenową poznali historię naszego miasta.

Więcej...

Zajęcia wyrównawcze z matematyki w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”

    Na zajęcia wyrównawcze z matematyki uczęszczają dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, mające trudności z opanowaniem podstawowych wiadomości i umiejętności z matematyki. W ciągu tygodnia przeprowadzam jedną godzinę zajęć dla kl.5, 1godz. dla kl.6 oraz 1 godz. dla klas 7.

      W czasie zajęć zwracam  szczególną uwagę na dostosowanie wymagań do indywidualnych możliwości uczniów w zakresie:
 - tempa pracy,
- stopnia trudności,
- stosowanych metod nauczania (zwłaszcza metody aktywizujące)
- wprowadzania różnorodnych środków dydaktycznych, pobudzających aktywność ucznia i uczących logicznego myślenia.
 Stosuję metody aktywizujące oraz wprowadzam  różnorodne środki dydaktyczne pobudzające ich aktywność i logiczne myślenie (gry dydaktyczne, krzyżówki, domina, rebusy).

     Dzieci w trakcie zajęć uzupełniają braki w wiadomościach matematycznych, utrwalają wiadomości zdobyte na lekcjach. Rozwijają również umiejętność czytania tekstu matematycznego ze zrozumieniem, doskonalą sprawność rachunkową oraz kształtują pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego.

                Barbara Wentowska – nauczyciel matematyki

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour