• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Światowy Dzień Życzliwości w Dwójce

Światowy Dzień Życzliwości w Dwójce

"JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ, TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ" Cyceron (106 - 43 p.n.e.)            21 listopada w naszej szkole był Dniem Życzliwości i przebiegał...

Więcej...

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny - „D…

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny - „Dyktando Kociewskie”

     Dnia 18.11.2018r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym- „Dyktando Kociewskie”.      Tekst związany był z historią Polski i naszpikowany arcytrudnymi pułapkami językowymi.

Więcej...

"Wyprawa do Laosu" w Miejskiej…

"Wyprawa do Laosu" w Miejskiej Bibliotece Publicznej

     14 listopada w ramach zajęć koła turystycznego i Klubu czytelniczego odwiedziliśmy Czytelnię Popularnonaukową Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tego wieczoru Pan Piotr Wnuk, pasjonat podróży, opowiedział o swojej wyprawie do Laosu....

Więcej...

Nasze sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Pl…

Nasze sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „POLSKA – MOJE MIEJSCE, MÓJ KRAJ”

     W celu uświetnienia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i popularyzowania wśród młodzieży szkolnej twórczości patriotycznej, Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku, zorganizowała po raz...

Więcej...

Innowacja pedagogiczna „Dbamy o zdrowie …

Innowacja pedagogiczna „Dbamy o zdrowie i przyrodę” - spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Starogard

     13 listopada 2018 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Dbamy o zdrowie i przyrodę” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Starogard, Panem Karolem Skoniecznym. Pan Podleśniczy opowiadał dzieciom, w...

Więcej...

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepod…

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

     Udekorowane sale, Orzeł Biały i mapa Polski w szkolnej auli, społeczność szkolna w galowych i odświętnych strojach z flagami Polski… W całej szkole świętowaliśmy - 100 rocznicę Odzyskania...

Więcej...

Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycz…

Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej

     Dnia 9.11.18 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej, w którym brały udział następujące szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3,  Publiczna Szkoła Podstawowa...

Więcej...

Sukces naszych uczniów w miejskiej grze …

Sukces naszych uczniów w miejskiej grze terenowej

     8 listopada nasi uczniowie odebrali nagrodę za zajęcie II miejsca w miejskiej Grze terenowej organizowanej przez Młodzieżową Rade Miasta, która odbyła się 27 października. Gra zapewniła uczniom wspaniałą...

Więcej...

Magia w szkole

Magia w szkole

     5 listopada gościliśmy w naszej szkole artystów magików z Odessy na Ukrainie. Artyści w sposób żartobliwy i zabawny przedstawili sztuczki iluzjonistyczne i popisy żonglera, angażując naszych uczniów do wspólnej...

Więcej...

Dzień Otwarty Szkoły

   29 marca odbył się Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gdańskim. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyło wielu rodziców z dziećmi zainteresowanych szkołą.

     Tego typu przedsięwzięcie na stałe wpisało się w tradycję szkoły. Przygotowane atrakcje prezentowano w godzinach popołudniowych, między 17:00 a 19:00. Na początku, dyrektor szkoły, pani Mariola Ałtyn powitała wszystkich oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodszych uczniów kółka teatralnego. Następnie na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji: tor przeszkód, zajęcia integracyjne, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, krótka lekcja języka angielskiego oraz zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

     Młodych zwiedzających bardzo zaciekawiła sala, w której uczono udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyli goście zwiedzili liczne zakątki szkoły. Obejrzeli m.in. sale: terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej, informatyczne, a także gabinety oraz pracownie, które w większości wyposażone są w tablice interaktywne i nowoczesne pomoce dydaktyczne.

     Rodzice mieli okazję spędzić czas w kawiarence, częstując się domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Zainteresowani goście podczas rozmów z panią dyrektor oraz nauczycielami pozyskiwali szczegółowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

     Goście PSP2 otrzymali przygotowane specjalnie dla nich gadżety z logo szkoły oraz kolorowe balony.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour