• 1
 • 2
 • 3
 • 6
 • 4
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Ratownicy Medyczni uczą nas jak należy u…

Ratownicy Medyczni uczą nas jak należy udzielać pierwszej pomocy

     Czym skorupka za młodu ...      Po raz kolejny na zaproszenie naszych nauczycieli Ratownicy Medyczni mogli pokazać dzieciom jak należy udzielać pierwszej pomocy. Dzięki Ratownikowi Krzysztofowi Pokojewskiemu dzieci nie...

Więcej...

Zajęcia "Woda jest najważniejsza…

Zajęcia "Woda jest najważniejsza"

     Uczniowie świetlicy, w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej "Dbamy o zdrowie i przyrodę" mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pod tytułem: "Woda jest najważniejsza". Warsztaty przeprowadziła pani inspektor Monika Michna...

Więcej...

Piesza wycieczka Szkolnego Koła Turystyc…

Piesza wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego do Gdańska

     W dniach 20-23 maja uczniowie uczęszczający w zajęciach koła turystycznego uczestniczyli w wycieczce pieszej do Gdańska. Pomysł wypłynął od samych uczniów, którzy po zeszłorocznej jednodniowej wyprawie do Tczewa, postanowili...

Więcej...

Wielki sukces Julity Kubach w etapie ogó…

Wielki sukces Julity Kubach w etapie ogólnopolskim Konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny"

     Wcześniej wspominaliśmy, że nasze uczennice otrzymały nagrody w wojewódzkim etapie Konkursu Ogólnopolskiego Poznajemy Ojcowiznę. W czerwcu z dumą i radością odbieraliśmy nagrodę w etapie ogólnopolskim tego konkursu.

Więcej...

Uczestniczyliśmy w Powiatowej Grze Teren…

Uczestniczyliśmy w Powiatowej Grze Terenowej: W drodze do niepodległości - śladami zasłużonych dla Kociewia

     16 maja uczestniczyliśmy w Powiatowej Grze Terenowej: W drodze do niepodległości - śladami zasłużonych dla Kociewia. Nasza drużyna oprócz zadań na trasie, rywalizowała z innymi drużynami w zadaniach Miejskiej...

Więcej...

Mistrzowie recytacj oddziałów przedszkol…

Mistrzowie recytacj oddziałów przedszkolnych w konkursie recytatorskim "W Krainie poezji"

     Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej oraz rozwijanie wrażliwości na piękno języka i umiejętności operowania słowem. Uczestnicy konkursu byli...

Więcej...

Sprawozdanie z IV Rejonowego Konkursu J…

Sprawozdanie z IV Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego Klas Trzecich rok szk. 2017/2018

     Dnia 10 maja 2018 r. o godz. 12.00  w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gd. odbył  się czwarty Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego Klas III.        ...

Więcej...

O bezpieczeństwie raz jeszcze! - Europej…

O bezpieczeństwie raz jeszcze! - Europejska Strategia Rowerowa

     W ramach Europejskiej Strategii Rowerowej 10 maja br. w naszej szkole odbyło się spotkanie na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Uczniowie  mieli okazję w przyjazny sposób zapoznać się...

Więcej...

Klasa VIIa w projekcie Hypatia

Klasa VIIa w projekcie Hypatia

     Klasa 7a Publicznej Szkoły Podstawowej Nr.2 wzięła udział w międzynarodowym projekcie Hypatia, którego celem jest zwiększenie zainteresowania młodych ludzi, przede wszystkim dziewcząt, naukami ścisłymi, technologią i inżynierią. Projekt pozwala...

Więcej...

Dzień Otwarty Szkoły

   29 marca odbył się Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gdańskim. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyło wielu rodziców z dziećmi zainteresowanych szkołą.

     Tego typu przedsięwzięcie na stałe wpisało się w tradycję szkoły. Przygotowane atrakcje prezentowano w godzinach popołudniowych, między 17:00 a 19:00. Na początku, dyrektor szkoły, pani Mariola Ałtyn powitała wszystkich oraz zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodszych uczniów kółka teatralnego. Następnie na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji: tor przeszkód, zajęcia integracyjne, zajęcia muzyczno – rytmiczne, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, krótka lekcja języka angielskiego oraz zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

     Młodych zwiedzających bardzo zaciekawiła sala, w której uczono udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyli goście zwiedzili liczne zakątki szkoły. Obejrzeli m.in. sale: terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej, informatyczne, a także gabinety oraz pracownie, które w większości wyposażone są w tablice interaktywne i nowoczesne pomoce dydaktyczne.

     Rodzice mieli okazję spędzić czas w kawiarence, częstując się domowymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów. Zainteresowani goście podczas rozmów z panią dyrektor oraz nauczycielami pozyskiwali szczegółowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

     Goście PSP2 otrzymali przygotowane specjalnie dla nich gadżety z logo szkoły oraz kolorowe balony.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour