• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

     Zobacz film - Śpiewamy Hymn Polski

Więcej...

Projektujemy modele w grafice 3D

Projektujemy modele w grafice 3D

     Klasa 7a na lekcjach informatyki wykorzystując darmowe oprogramowanie tworzy wirtualne modele 3D. Mieliśmy trzy tematy do realizacji: "pokój nastolatka" oraz "dom moich marzeń".

Więcej...

Dzień dyni i szalonego ubioru

Dzień dyni i szalonego ubioru

     29 października w naszej szkole było wesoło i kolorowo, a to za propozycją Samorządu Szkolnego. J Uczniowie klas  I-III  świętowali DZIEŃ DYNI.

Więcej...

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MI…

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII”

"Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali” Janusz Korczak      28.10. 2021r. odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii”, którą przygotowały panie: Magdalena...

Więcej...

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

     Dnia 28.29.10.2021 na lekcjach języka angielskiego poznawaliśmy kulturę anglojęzycznych krajów, tym razem był to Halloween. Nauczyliśmy się słówek związanych z tym Świętem poprzez zabawę i projekty twórcze co...

Więcej...

Medyczne lekcje języka niemieckiego

Medyczne lekcje języka niemieckiego

     Na ostatnich lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas 8a, 8b i 8c poznali słownictwo związane z wizytą u lekarza. Przećwiczyli je odgrywając scenki w gabinecie lekarskim. Uczniowie świetnie wcielili...

Więcej...

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w …

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w klasie VIIa

     Podczas lekcji języka polskiego klasa VII a wspólnie  czytała  lekturę pod tytułem “Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Atmosferę tajemniczości , oprócz panującego w sali mroku i słoty za...

Więcej...

Nocne szkolenie orientacji w terenie

Nocne szkolenie orientacji w terenie

     W dniach 15-16 października, głównie w nocy... uczniowie naszej szkoły odbyli szkolenie orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu. Niestety z powodu chorób w szkoleniu wzięły udział...

Więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

     „Drodzy nauczyciele! Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej i jej Oskarów przyznać i wręczyć najlepszym nauczycielom swoje odznaczenia.”      Tak rozpoczęliśmy uroczystość z...

Więcej...

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM  DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ,  JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ  KIEDY  DOROSNĘ BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ SWYM ZACHOWANIEM...

Więcej...

Pomysł na ciekawe zajęcia - samoobrona

    Stało się zwyczajem, ze uczniowie klas VI naszej szkoły w ramach zajęć WDŻ-tu uczęszczają na zajęcia samoobrony. I także w tym roku zdecydowaliśmy się poprosić Pana Jacka o poprowadzenie zajęć dla nas. Wstęp zajęć - to jak zwykle zasady bezpieczeństwa. Musimy wiedzieć, po co są organizowane te zajęcia i jaki jest ich cel. A nam przyświeca jeden cel - umieć się obronić, gdy grozi nam niebezpieczeństwo.

Pan Jacek po kolei wyjaśniał, co robi, jak robi i jaki ma to przynieść efekt. Zaczęliśmy ćwiczyć. Ale niestety, co łatwo wyglądało- trudno było czasami wykonać. Jednak wiemy, że nic nie przychodzi od razu. Więc ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy, ćwiczyliśmy… aż udało się prawidłowo wykonać zadanie. Potem kolejne i następne, aż Pan Jacek uśmiechał się zadowolony z naszych postępów.

Ostatnim etapem naszego „szkolenia” był boks. Poznaliśmy ciosy, jak je zadawać i jak się przed nimi bronić. I niestety, na koniec Pan Jacek  udowodnił, że nie mamy kondycji. Wcale!! Z każdym z nas walczył po minucie w rękawicach bokserskich. Albo zapominaliśmy się bronić, albo atakować albo… oddychać! Zmęczeni padaliśmy na matę.

Warto było? Tak. Na takie zajęcia możemy chodzić nawet kilka razy w tygodniu.

Uczniowie klas VI

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour