• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

     Zobacz film - Śpiewamy Hymn Polski

Więcej...

Projektujemy modele w grafice 3D

Projektujemy modele w grafice 3D

     Klasa 7a na lekcjach informatyki wykorzystując darmowe oprogramowanie tworzy wirtualne modele 3D. Mieliśmy trzy tematy do realizacji: "pokój nastolatka" oraz "dom moich marzeń".

Więcej...

Dzień dyni i szalonego ubioru

Dzień dyni i szalonego ubioru

     29 października w naszej szkole było wesoło i kolorowo, a to za propozycją Samorządu Szkolnego. J Uczniowie klas  I-III  świętowali DZIEŃ DYNI.

Więcej...

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MI…

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII”

"Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali” Janusz Korczak      28.10. 2021r. odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii”, którą przygotowały panie: Magdalena...

Więcej...

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

     Dnia 28.29.10.2021 na lekcjach języka angielskiego poznawaliśmy kulturę anglojęzycznych krajów, tym razem był to Halloween. Nauczyliśmy się słówek związanych z tym Świętem poprzez zabawę i projekty twórcze co...

Więcej...

Medyczne lekcje języka niemieckiego

Medyczne lekcje języka niemieckiego

     Na ostatnich lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas 8a, 8b i 8c poznali słownictwo związane z wizytą u lekarza. Przećwiczyli je odgrywając scenki w gabinecie lekarskim. Uczniowie świetnie wcielili...

Więcej...

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w …

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w klasie VIIa

     Podczas lekcji języka polskiego klasa VII a wspólnie  czytała  lekturę pod tytułem “Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Atmosferę tajemniczości , oprócz panującego w sali mroku i słoty za...

Więcej...

Nocne szkolenie orientacji w terenie

Nocne szkolenie orientacji w terenie

     W dniach 15-16 października, głównie w nocy... uczniowie naszej szkoły odbyli szkolenie orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu. Niestety z powodu chorób w szkoleniu wzięły udział...

Więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

     „Drodzy nauczyciele! Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej i jej Oskarów przyznać i wręczyć najlepszym nauczycielom swoje odznaczenia.”      Tak rozpoczęliśmy uroczystość z...

Więcej...

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM  DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ,  JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ  KIEDY  DOROSNĘ BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ SWYM ZACHOWANIEM...

Więcej...

Nocne zajęcia w szkole

     W piątek 9 stycznia, w Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gd., odbyła się "Nocka w szkole". W zajęciach uczestniczyło 27 dzieci uczęszczających do klas III-VI. Ideą zajęć było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego bez komputera i telefonu komórkowego.  W związku z tym program "Nocki" został tak skonstruowany by dać  dzieciom jak najwięcej pomysłów na ciekawe zorganizowanie sobie czasu wolnego. Wystartowaliśmy o godzinie 19.00. Pierwszym punktem programu było ustalenie zasad i spisanie kontraktu w ramach, którego wszystkie telefony trafiły do nocnego depozytu. Początkowo nie spotkało się to z aprobatą dzieci, jednak ostatecznie uczestnicy przyjęli tę zasadę. Następnie w auli szkolnej wszyscy  wzięli udział w zabawach i grach integracyjnych  z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej oraz tańczyli Zumbę. Podczas gdy trwały przygotowania do kolacji, którą przygotowywali wolontariusze  ( PSP nr 2 w Starogardzie Gd. jest jedyną szkołą podstawową w której działa "Szkolny Klub Wolontariusza" ), uczniowie mieli okazję poprzez Karaoke wypróbować swoich sił w śpiewaniu znanych utworów. Po kolacji odbył się turniej gier stolikowych " starych i nowych", w który zaangażowała się cała grupa maratonu nocnego, i nikomu nie przeszkadzało, że jest północ....Po toalecie wieczornej, kiedy każdy ulokował się w śpiworze, wolontariusze z szóstej klasy przygotowali kakao na przyjemne słuchanie opowiadań w ramach akcji "Poczytaj Bratkowi". Na wytrwałych i nocnych marków czekała projekcja filmów na dobry sen.

     Zdaniem organizatorek (pani psycholog, pedagog i logopedy) "Nocka w szkole" odniosła sukces, ponieważ rano dzieci wychodząc ze szkoły zapomniały o odebraniu telefonów z depozytu, pomimo małej ilości snu, były uśmiechnięte i dopytywały kiedy będzie następna.

     Co roku w PSP2 organizujeszereg uroczystości, imprez kulturalnych  oraz przedsięwzięć angażujących uczniów do współpracy wspierając rozwój i zainteresowania dziecka. Między innymi akcja „Noc w szkole” miała dostarczyć dzieciom wiele wrażeń i pomysłów na ciekawe spędzania czasu bez wszechobecnego Internetu.

http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/psp-nr-2-w-starogardzie-zamiast-internetu-noc-w-szkole,3252378,artgal,t,id,tm.html

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour