• 4
 • 2
 • 3
 • 1
 • 6
 • 5
     
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

     Zobacz film - Śpiewamy Hymn Polski

Więcej...

Projektujemy modele w grafice 3D

Projektujemy modele w grafice 3D

     Klasa 7a na lekcjach informatyki wykorzystując darmowe oprogramowanie tworzy wirtualne modele 3D. Mieliśmy trzy tematy do realizacji: "pokój nastolatka" oraz "dom moich marzeń".

Więcej...

Dzień dyni i szalonego ubioru

Dzień dyni i szalonego ubioru

     29 października w naszej szkole było wesoło i kolorowo, a to za propozycją Samorządu Szkolnego. J Uczniowie klas  I-III  świętowali DZIEŃ DYNI.

Więcej...

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MI…

I SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII”

"Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali” Janusz Korczak      28.10. 2021r. odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii”, którą przygotowały panie: Magdalena...

Więcej...

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych

     Dnia 28.29.10.2021 na lekcjach języka angielskiego poznawaliśmy kulturę anglojęzycznych krajów, tym razem był to Halloween. Nauczyliśmy się słówek związanych z tym Świętem poprzez zabawę i projekty twórcze co...

Więcej...

Medyczne lekcje języka niemieckiego

Medyczne lekcje języka niemieckiego

     Na ostatnich lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas 8a, 8b i 8c poznali słownictwo związane z wizytą u lekarza. Przećwiczyli je odgrywając scenki w gabinecie lekarskim. Uczniowie świetnie wcielili...

Więcej...

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w …

"Mickiewiczowskie Zaduszki" w klasie VIIa

     Podczas lekcji języka polskiego klasa VII a wspólnie  czytała  lekturę pod tytułem “Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Atmosferę tajemniczości , oprócz panującego w sali mroku i słoty za...

Więcej...

Nocne szkolenie orientacji w terenie

Nocne szkolenie orientacji w terenie

     W dniach 15-16 października, głównie w nocy... uczniowie naszej szkoły odbyli szkolenie orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu. Niestety z powodu chorób w szkoleniu wzięły udział...

Więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

     „Drodzy nauczyciele! Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej i jej Oskarów przyznać i wręczyć najlepszym nauczycielom swoje odznaczenia.”      Tak rozpoczęliśmy uroczystość z...

Więcej...

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM  DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ,  JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ  KIEDY  DOROSNĘ BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ SWYM ZACHOWANIEM...

Więcej...

„Październik może być baśniowy…” – obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

     W naszej szkole, pod koniec października, obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Dzieci z grup przedszkolnych zostali zaproszeni do Klubu Przyjaciół Bratka i wysłuchali baśni o „Brzydkim Kaczątku”. Bratek zachęcił dzieciaki do tego, aby codziennie razem z rodzicami czytali na dobranoc.

     Klasy I-III poznały życiorys Hansa Christiana Andersena, który w dzieciństwie miał problemy w szkole, bo miał dysleksję. Jednak dzięki swojej pracy, osiągnął dużo i napisał tyle wspaniałych utworów. Uczniowie w klasach, do jednej z basni, wykonywali pracę plastyczną. Najciekawsze zawisły w naszej galerii i trzy zostały nagrodzone: Moniki Czarneckiej z IIIb, Fabiana Kaczmarka z Id i Kacpra Mallek z IIIc.

     W klasach starszych, uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, na temat dysleksji. Dowiedzieli się, że to nie lenistwo jest powodem problemów czytania u dyslektyków. Z wielkim zaskoczeniem odebrali informację, że z dysleksją walczą osoby, które znają z mediów, np. Bartosz Opania czy Tom Cruise. Każda klasa przygotowała plakat o słynnej osobie z dysleksją.

    „Cieszę się, że dzieci z takim zaangażowaniem pracowały podczas tych dni. Myślę, że cel akcji został osiągnięty i społeczność szkolna jest świadoma, czym jest dysleksja” – powiedziała p. Ewelina Krzoska – Terapeuta pedagogiczny w naszej szkole, pomysłodawczyni akcji.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour