• 5
  • 4
  • 2
  • 3
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 8
     
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

     Zobacz relacje filmowe: https://youtu.be/JOdD16d8zKg   https://youtu.be/wFA42lAC6Kk   https://youtu.be/HPXHJZWiDCU

Więcej...

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego M…

Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK

W dniach 26-27 kwietnia uczennice: Oliwia Lemka, Lena Krawczyk, Julia Pawłowicz reprezentowały naszą szkołę w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK . Turniej odbywał się tym razem w...

Więcej...

Surrealistyczne prace plastyczne jednego…

Surrealistyczne prace plastyczne jednego z uczniów naszej szkoły

Prezentujemy surrealistyczne prace plastyczne jednego z uczniów naszej szkoły. Uczeń jak na razie chce pozostać anonimowy, ale wierzymy, że rozwinie swój talent.

Więcej...

"Dzień przekąsek"

"Dzień przekąsek"

Nasi uczniowie chętnie podejmują kulinarne inicjatywy w szkole. Tym razem klasa 4B umiliła nam przerwy akcją "Dzień przekąsek" serwując słodkie przekąski. 

Więcej...

Dzień Ziemi - „NASZA MOC, NASZA PLANETA”

Dzień Ziemi - „NASZA MOC, NASZA PLANETA”

Od 55 lat co roku, na całym świecie, obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszej szkole świętowaliśmy dzisiaj: 23 kwietnia. Dzień Ziemi ma na celu propagowanie życia w zgodzie ze środowiskiem...

Więcej...

Klasa 4a na warsztatach w Castoramie

Klasa 4a na warsztatach w Castoramie

Kolejni uczniowie naszej szkoły – tym razem klasa 4a -  mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach kreatywnych „Majsterkowo” organizowanych przez sklep Castorama w Starogardzie. Warsztaty „Majsterkowo” uczą praktycznego korzystania z narzędzi...

Więcej...

Wielkanocna gra terenowa „Tropem Tajemni…

Wielkanocna gra terenowa „Tropem Tajemniczego Hasła” w klasie 3a

16 kwietnia uczniowie klasy 3a wzięli udział w wielkanocnej grze terenowej pod hasłem „Tropem Tajemniczego Hasła”. W rolę prowadzących wcieliły się dwa urocze zajączki wielkanocne, które przygotowały dla dzieci serię...

Więcej...

Wiosenna świetlica

Wiosenna świetlica

Wiosna to idealny moment na naukę o przyrodzie.  W ramach tych zajęć dzieci zapoznały się z zasadami ekologii i bioróżnorodności. Ostatnio w naszej świetlicy dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi...

Więcej...

Kociewiacy dla hospicjum

Kociewiacy dla hospicjum

16 kwietnia przekazaliśmy dary dla Starogardzkiego Hospicjum w ramach akcji #KociewiacydlaHospicjum. Dziękujemy wszystkim za wszystkim darczyńcom za wsparcie szkolnej akcji pomocy.

Więcej...

Wielkanocne śniadanie

Wielkanocne śniadanie

16 kwietnia klasa 2c przeżyła wyjątkowy, pełen radości dzień wielkanocny. Uczniowie rozpoczęli go wspólnym śniadaniem, podczas którego mogli skosztować pysznych potraw i spędzić czas w miłej, świątecznej atmosferze.

Więcej...

Niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”

      Dnia 27 marca 2014roku w szkole odbył się niecodzienny koncert pod tytułem „Dwa Michały pięknie grały”. Agencja Artystyczna MAT z Olsztyna przybliżyła uczniom klas O-III brzmienie instrumentów dętych drewnianych-flet poprzeczny i tuby oraz zapoznała z budową tychże instrumentów.

     Co należy wiedzieć o flecie poprzecznym?  Flet poprzeczny - wysokobrzmiący instrument muzyczny z rodziny dętych drewnianych. Pomimo tego, że współcześnie wykonywany był z metalu, ze względów historycznych zaliczamy go do grupy instrumentów dętych drewnianych, ponieważ w przeszłości wykonywany był prawie wyłącznie z drewna. Na korpusie instrumentu znajdują się otwory, które przykrywane są systemem dźwigni i klap, dzięki którym możliwe jest wydobywanie dźwięków o różnej wysokości.

Tuba - najniżej brzmiący i największy instrument dęty blaszany. Ma kształt owalny, a tworzy go długa, metalowa rura zwinięta wielokrotnie w pętlę. U wylotu znajduje się czara głosowa. Dźwięk wydobywa się przez wydmuchiwanie powietrza do ustnika. Wysokość dźwięku regulowana jest przyciskami, które nazywają się wentylami. Tuba znalazła zastosowanie w orkiestrach symfonicznych i orkiestrach dętych.

     Dzieci poznały także charakterystyczne tańce ludowe: polkę i walca.

Polka - wirowy taniec czeskiego pochodzenia, w tempie szybkim i metrum 2/4 (liczone na 2)
Walc - niemiecki taniec wirowy w tempie umiarkowanym, metrum 3/4 (liczone na 3)

     W bardzo ciekawy, humorystyczny sposób zostali uczniowie wprowadzeni w tajniki pojęć muzycznych. W rolę dyrygenta, dwóch Michałów, kompozytora, wcielili się z wielkim entuzjazmem uczniowie naszej szkoły. Całości przygrywał zespół Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna. Na zakończenie koncertu odbył się konkurs z wiadomości przekazywanych podczas jego trwania. Uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami książkowymi. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour